KLIMA

Charakteristika podnebí a povětrnostních vlivů je pro území Dolomit rozdílná. V severních údolích není teplotní vliv Středomoří tak výrazný jako na jihu. V jižní části Dolomit panuje mírné klima, v létě je zde podstatně tepleji než na severu.

V celé oblasti existují značné teplotní rozdíly. Sedlo Brennerpass, zrovna tak jako celý hřeben centrálních Alp, tvoří povětrnostní rozmezí.

Dolomity jsou však proslulé svou temně modrou oblohou. Rozhodně je zde daleko více dnů s dobrým až jedinečným počasím, než dnů deštivých a nepříznivých. Mnohdy trvá období hezkého počasí nejen několik dnů, ale zvláště na podzim i několik týdnů. V podzimní dobu bývá neuvěřitelně daleká dohlednost, hory v průzračném horském vzduchu dostávají zvláštní zabarvení, východy a západy slunce jsou nepopsatelně krásné, v tuto dobu jsou hory jako stvořeny pro turistiku. Z více našich pobytů v Dolomitech v rozmezí měsíců červenec – září můžeme poukázat na jedinečné dny koncem srpna a v měsíci září. Září je i v literatuře uváděno jako měsíc s nejstálejším a nejpříznivějším počasím.

DOLOMITY.CZ

DOLOMITY.CZ

dolomity.cz

dolomity.cz

dolomity.cz

Registrace k odběru novinek

Zadejte váš e-mail

Doporučujeme

zima

zima

zima

zima

zima

© CK-TRIP 2006-12, Program&design VisionWorks