Sněhové zpravodajství z italských středisek 2. - 7. dubna 2013

Přinášíme Vám aktuální sněhové zpravodajství ze středisek od našich delegátů či zahraničních partnerů v místě.

Val di Fiemme (IT)
Ve středisku leží dopoledne prašan, odpoledne měkký rozježděný sníh. Stále panují dobré lyžařské podmínky. Ve výšce 860 m n. m. dosahuje sněhová vrstva 20 cm, ve výšce 2 340 m n. m. leží 200 centimetrů sněhu. Teploty se v noci pohybují kolem nuly, přes den kolem 10 stupňů. Ve středisku by mělo být celý týden polojasno s občasným sněžením.

Santa Caterina (IT)
Všechny sjezdovky jsou otevřeny, i zde přetrvávají dobré podmínky pro jarní lyžování. Ve výšce 1 738 m n. m. leží 70 cm sněhu, ve výšce nad 2 000 m n.m. dosahuje pokrývka 175 centimetrů. Přes den se teploty pohybují mírně nad nulou, v noci klesají k -4 stupňům. Do poloviny týdne by mělo být  polojasno, později spíše zataženo s občasným sněžením.

Avízo: V neděli 7. 4. se uskuteční závody s účastí olympioniků a bývalých sportovních hvězd.

Aprica (IT)
O víkendu připadlo ve vyšších polohách zhruba 20 centimetrů sněhu. Podmínky pro lyžování zůstávají dobré, sjezdovky jsou upravené, bez vydřených ploch. Sněhová pokrývka dosahuje ve výšce 1 200 m n. m. 100 centimetrů, ve výšce 2 300 m n. m. leží 255 cm sněhu. Do poloviny týdne by mělo přetrvávat polojasno, později spíše oblačno s občasným sněžením. Teploty přes den kolem 7 stupňů, v noci mírně pod nulou.

Livigno (IT)
Ve středisku napadlo během posledních dní 7 cm sněhu. Dopoledne si zde užijete výborně upravené sjezdovky, odpoledne je na většině míst rozměklý sníh, místy mohou být vyježděné plochy. Až do pátku by zde mělo být jasno až polojasno, o víkendu zataženo s občasným sněžením. Teploty se ve dne budou pohybovat kolem 5 stupňů, přes noc klesnou k -5 stupňům. Sněhová pokrývka dosahuje 40 cm v nadmořské výšce 1 800 m n.m. a 237 cm v nadmořské výšce 3000 m n.m.

Avízo: V pátek zde začne dvoudenní snowboardový Burton Junior Freestyl Campo.

Malga Ciapela (IT)
O víkendu ve středisku drobně sněžilo. Stav sněhové pokrývky je od 140 cm v nižších polohách až po 320 cm sněhu na hřebenech Marmolady. Kvalita sněhu je dobrá. V noci zde naměří teploty mírně pod nulou, přes den kolem pěti stupňů. Po celý týden by mělo ve středisku drobně sněžit.

Val di Fassa (IT)
Všechny sjezdovky jsou stále pokryty přírodním sněhem, nově připadlo kolem 30 centimetrů sněhu. Sněhová pokrývka je od 45 cm ve výšce 1 500 m n. m. až po 235 cm v nadmořské výšce 2 500 m n. m. Noční teploty se pohybují okolo -7, denní kolem +3 stupňů. V první polovině týdne by mělo být polojasno, později místy oblačno s občasným sněžením.

Bormio (IT)
V minulém týdnu zde připadlo až 40 cm sněhu. V provozu jsou všechna přepravní zařízení a sjezdovky. Panují stále vynikající lyžařské podmínky. Nyní leží ve středisku 45 až 120 centimetrů sněhu. Během celého týdne by mělo být slunečno, v noci teploty výrazně pod nulou, vynikající podmínky pro lyžování by tedy měly trvat nejméně celý tento týden.

Avízo: V neděli 14. 4. proběhne kulturní program spojený s oficiálním zakončením lyžařské sezóny

15.03.2013

 

ARCHIV AKTUALIT

Registrace k odběru novinek

Zadejte váš e-mail

Doporučujeme

zima

zima

zima

zima

zima

© CK-TRIP 2006-12, Program&design VisionWorks